pondělí 29. října 2012

Čerti 2007 a 2008

Druhý článek ze série.:)

2007 (psáno zpětně v roce 2008)

Minulý rok mi bylo na poslední chvíli nabídnuto, jestli nechci jít na Mikuláše strašit děti do školek - jeden kolega z dramaťáku si totiž opět něco udělal s nohou, a tudíž se druhý čert najednou ocitl bez parťáka. No tak dostal ďábelskou parťačku.>:) A natolik mě to bavilo, že jsem se tenhle rok přihlásila znovu. Budeme chodit ve čtvrtek a v pátek a už se nemůžu dočkat.
Minulý rok jsme také chodili dva dny, ale trochu mi to splývá, přeci jenom, rok je dlouhá doba. Ale některé zážitky si budu pamatovat tak dlouho, dokud je nezačne nahlodávat stařecká skleróza.:D Začalo to třeba už jenom tím, že mi bylo řečeno, že jako správná sexy čertice musím mít kozačky. Jenže já jimi v té době jaksi ještě nedisponovala (tenhle rok už jsem vybavenější, ale nebojte, nejsem tak hráblá, abych si je pořizovala jenom kvůli čertům:D). Půjčila jsem si je tudíž od jedné kámošky, dostalo se mi ale důkladného varování, že stály 2 000 a jsou fungl nové, takže jsem se celé ty dva dny klepala, abych s nimi něco neprovedla, protože jsem v nich jaksi neuměla ani pořádně chodit. Ale hlavní bylo, že jsem je měla, hurá, sláva.
Hned jako první školku jsme navštívili zrovna tu, do které jsem jako malá chodila, a je to jediná školka, kde nemám zážitek s dětmi (protože byly všechny skutečně nějak podezřele hodné:D), ale s paní vychovatelkou, jelikož jsem zjistila, že paní vychovatelka Kočí, která byla vždycky nejoblíbenější a nejhodnější, tam pořád nějakým zázrakem učí, tak jsem za ní šla a řekla jsem jí, že nevím, jestli si mě vůbec ještě pamatuje, ale že jí prostě musím říct dobrý den, protože jsem tam kdysi chodila, a když jsem jí řekla svoje jméno (namaskovaná jsem moc k poznání nebyla), tak mě hrozně potěšila, když se usmála a řekla: "No jo, Aničko, tebe si pamatuju, to seš hodná, že sis vzpomněla.":)
Další zážitek byl něco jako můj malý úspěch, hned pochopíte proč. Přišli jsme do třídy, kde už byly trochu větší děti, tak pět let. A protože mě kolega čert napomínal, že jsem moc měkká, schválně jsem si vybrala jednu holčičku, která se tvářila děsně sebevědomě a rozhodla jsem se, že jí rozeřvu, až bude takhle malinká (není nad machrující dětičky, to mi věřte). Tak si to k ní přihasím a začnu to klasické "Tak ty jsi určitě zlobila, tobě je to vidět na očích, tebe si vezmeme do pekla!" a ta holka mi naprosto vytřela zrak, když naprosto suverénně začala: "Já ne, ale támhle Pepa nedojídá svačiny a Eliška se pere!" Normálně začala bonzovat! A i když jsem jí napomínala, že žalování je velkej hřích, že to se nemá, tak klidně mlela dál a postupně mi napráskala půlku třídy. Přála bych vám vidět její výraz, když Mikuláš přečetl z knihy hříchu jako první její jméno... Ta pomsta byla tak sladká!:D A rozbulela se, bonzačka!
Další šok nás pak čekal ve zvláštní třídě, kde jsme byli na ty děti schválně mírnější, ale přesto se jeden klouček poté, co ho začal druhý čert trochu škádlit, zvedl, začal na něj pořvávat něco, čemu jsme ani v nejmenším nerozuměli, a utekl za paní učitelkou, která nám schovívavým hlasem oznámila, že je autista a ještě ke všemu neumí dobře česky, protože je z Řecka. Trapas, trochu...
Pak bych mohla ještě zmínit toho malýho chudáka z první školkový třídy, kterej se nám strachy počůral jen co nás uviděl ve dveřích, úplně vyprázdněnou třídu, kde z šestnácti dětí přišly čtyři, protože zbytek se bál čertů... Dotěrného fotografa, kterému se u nás důvěrně přezdívá Zoubeček ("A ukažte zoubečky, taaaak!"), štáb regionálního vysílání televize Prima, který s námi natočil krátkou reportáž a kterou mám někde zahrabošenou na videu... Tak jsem zvědavá, co si na nás děcka (a i dospělí) přichystají tenhle rok.:)

2008

Tenhle rok jsme dokonce měli ještě jednu školku navíc, byla to docela makačka...
Oproti loňskému roku se udála jedna velká změna. Zjistili jsme totiž, že někdo vyměnil děti za maskované StBáky. Protože ty spratci na sebe tak žalovali, až nikdo z nás neměl slov. Kupodivu ale nikdo tenhle rok za žalování na lístečku napsanej nebyl. Asi to učitelkám takhle vyhovuje. Mě když někdo z těch smradů začal žalovat, jenom aby ospravedlnil to, že zlobil, měla jsem co dělat, abych ho nepopadla a neseřezala, co by se do něj vešlo.
Naštěstí se ale našly i normální třídy a normální děti. Taková možná až moc idylická třída byla hned v první školce - šest holek a mezi nima jeden jedinej kluk.:D V té samé školce jsem si mimochodem zničila vidle, ale nebojte, nebylo to na žádném dítěti, ani paní učitelce, ale na schodech, protože řekli, ať děláme rámus, jenže jakmile jsem s vidlemi třískla o zem, prostě se rozpadly...
Velké překvapení mě pak čekalo ve školce č.2, kde mi byl jeden klouček nápadně povědomý. Vzhledem k tomu, že byl napsaný v knize hříchů, dovolila jsem si kouknout Mikulášovi přes rameno - a on to byl syn našeho fyzikáře!:D Lítal nám jednou po třídě, zrovna když jsme psali písemku... Tak dostal i za tátu, zmetek jeden.
Za nejustrašenější a nejzlobivější třídu bych vyhlásila právě tu školku, kde jsme minulý rok nebyli - vzhledem k tomu, že je to vesnická školka, vešly se milé dětičky do jedné třídy. Řvaly tak, že Mikuláše ani nebylo slyšet (a to jsme s Dvořim spořádaně dřepěli v rohu a ani se nepohnuli!), a když jsem potom slyšela ty hříchy... U poloviny dětí napsáno, že se rvou a nadávají kamarádům... No opět mi tančilo koště v ruce.
Hodně se nám tenhle rok měnila sestava, zatímco ve čtvrtek s námi šli za čerta a anděla nějací dva dorostenci, které jsem ani neznala (a kteří byli jak leklé ryby), v pátek s námi už šla lepší banda.:) Anděla nám dělala jedna slečna, se kterou jsem se už dlouho neviděla, tak jsem byla ráda... A chudinka si pak odnesla zážitek na celý život, protože v jedné třídě měla jedna holčička narozeniny, tak jí Ráďa šla jako andílek popřát, a ta malá jí s tím dětským nevinným výrazem řekla: "Děkuju, a pozdravuj ode mě v nebi Mirečku, ona měla nemocný srdíčko a byla moje kamarádka." Chudák Ráďa brečela ještě dlouho potom, a nebyla sama, dojalo nás to všechny.
A taky byli tenhle rok ve školkách nějak štědří, dostali jsme za výslužku obrovskej pytel kafe a čtyři flašky tvrdýho. Plus úplně to nejlepší na tom je, že za to dostaneme peníze, odhaduju tak 300, o čemž jsem nevěděla a před Vánocemi mi to skutečně bodne. Jo, když se daří, tak se daří.:D

Žádné komentáře:

Okomentovat